Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

Αρμενία - Τσεχία 0 - 3

Γήπεδο: Εθνικό Στάδιο Ερεβάν,. Σημαντικό διπλό πέτυχε η Τσεχία με 3 - 0 μέσα στην Αρμενία και μπήκε ξανά στο κόλπο της πρόκρισης,. Στο 6ο λεπτό ο Τσεχ είπε όχι σε σουτ του Πιτσέλι, ενώ στο 9' ο γκολκηπερ της Τσέλσυ νίκησε με τα πόδια τον Μοβσισιάν σε ανεπανάληπτο τετ α τετ. Στο
16' ο Μπερεζόφσκυ έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Νταριντά, ενώ στο 22' ο Τσεχ πραγματοποίησε ακόμη μια τεράστια επέμβαση σε κοντινό σουτ του Μοβσισιάν,. Στο 34' ο Μπερεζόφσκυ έπεσε και έδιωξε δύσκολα το μακρινό σουτ του Νταριντά,. Η Τσεχία μπήκε δυνατά στην επανάληψη και έκανε το 1 - 0 στο 47ο λεπτό με κεφαλιά του Βυντρα, ο οποίος στο 80' μετά από λάθος της άμυνας των Αρμενίων, τσίμπησε την μπάλα με το κεφάλι, έφυγε στην κόντρα και με σουτ έκανε το 2 - 0,. To τελικό 3 - 0 έκανε στο 90+5' ο Κολάρ,.

ΑΡΜΕΝΙΑ: Μπερεζόφσκυ, Αρζουμανιάν, Βοσκανιάν, Πιτσέλι, Γκαζαριάν