Τρίτη 28 Αυγούστου 2012

Αντερλεχτ - ΑΕ Λεμεσου 2 - 0

Δεν αξίζουν δάκρυα γι’ αυτή την ΑΕΛ! Η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το όνειρο, αλλά το διεκδίκησε μέχρι τέλους.
Οι πρωταθλητές λύγισαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, ηττήθηκαν με 2 - 0, αλλά κέρδισαν το χειροκρότημα των 1,.000 περίπου φιλάθλων τους. Την Παρασκευή η κλήρωση για τους ομίλους του Γιουρόπα Ληγκ. Για 81’ λεπτά η άμυνα της ΑΕΛ άντεχε. Οι πρωταθλητές είχαν και
3 - 4 καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη η Αντερλεχτ πίεσε πολύ, είχε δοκάρι, είδε τον Ντόσα Τζούνιορ να διώχνει τη μπάλα πάνω στη γραμμή…

Μποκανί και Γιακοβένκο στο φινάλε έσβησαν το όνειρο των πρωταθλητών, οι οποίοι όμως αξίζουν το χειροκρότημα για όσα πέτυχαν μέχρι τώρα. Την Παρασκευή, μην το ξεχνάμε, θα συμμετέχουν στην κλήρωση του Γιουρόπα Ληγκ,.