Σάββατο 28 Ιουλίου 2012

Ο Ολυμπιακός 1 - 1 με την Νιούκαστλ

Oπως και με τη Μπράγκα, έτσι και με τη Νιουκάστλ, ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1 - 1 σε φιλικό ματς, ενώ ούτε τα πέναλτυ ανέδειξαν νικητή (4 - 4) Στο τρίτο τους τεστ επί πορτογαλικού εδάφους οι ερυθρόλευκοι έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία. Βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Ταιηλορ στο 25΄ μετά το λάθος του Σιόβα, αλλά στο δεύτερο μέρος πίεσαν για την ισοφάριση. Οι αλλαγές του Λεονάρντο Ζαρντίμ βοήθησαν τους Πειραιώτες να ανεβάσουν...στροφές και παρά το γεγονός ότι έμειναν με 10 παίκτες από το 74ο λεπτό, λόγω αποβολής του Μοντέστο, έφτασαν στην ισοφάριση πέντε λεπτά αργότερα χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Μήτρογλου, μετά την μπαλιά του Αμπντούν,. http://www.sport-fm.gr/videos/1024898/embed