Τετάρτη 18 Ιουλίου 2012

Παναθηναϊκός - Φορτούνα Ντυσσελντορφ 1 - 0

Με γκολ του Τοτσέ στο 28ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός νίκησε σε φιλική αναμέτρηση τη Φορτούνα  Ντυσσελντορφ1 - 0, σημειώνοντας τη δεύτερη συνεχή νίκη του, μετά και την προχθεσινή επικράτηση επί της Ελ Γιαϊς.
Με γκολ του Τοτσέ στο 28ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός νίκησε σε φιλική αναμέτρηση τη Φορτούνα Ντυσσελντορφ1 - 0, σημειώνοντας τη δεύτερη συνεχή νίκη του (φωτογραφία αρχείου) Οι πράσινοι εμφάνισαν και σήμερα πολύ καλή αμυντική λειτουργία, όμως όπως και εναντίον των Αράβων είχαν εμφανές πρόβλημα στη δημιουργία και ήταν ακίνδυνοι στην επίθεση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ φάνηκε να έχουν έλλειψη αγωνιστικής φρεσκάδας από τη μέση και μπροστά. Ο Ζεσουάλντο Φερέιρα χρησιμοποίησε σε ολόκληρο τον αγώνα σύστημα 4 -2-3- 1, ενώ έκανε λιγότερες αλλαγές σε σχέση με τις αναμετρήσεις που προηγήθηκαν. Ο Σεϊταρίδης έπαιξε για ένα ημίχρονο, ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Ιωαννίδης, Πετρόπουλος, Πετρόπουλος, Λαγός, Ταμπάκης. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε από ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα του Ζέκα, από τη δεξιά πλευρά

Να σημειωθεί ότι σε δεύτερο συνεχή αγώνα το κεντρικό αμυντικό δίδυμο των Μπουμσόνγκ - Βελάσκες είχε καλή συνεργασία και θετική παρουσία, ενώ ο Παναθηναϊκός επέτρεψε το παιχνίδι κυριαρχίας στη γερμανική ομάδα,