Πέμπτη 28 Ιουνίου 2012

Forza Mario!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπαλοτέλι η Ιταλία πήρε το εισιτήριο για τον τελικό

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. Ο Οζίλ νίκησε τον Μπουφόν

92' Πέναλτυ υπέρ της Γερμανίας. Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπαλτσαρέτι και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτυ

90' Σουτ του Οζίλ άουτ

90' Ο Χούμμελς από κοντά σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Μπουφόν με τα πόδια έδιωξε

89' Κίτρινη κάρτα στον Μότα

82' Κι άλλη πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία. Ο Ντι Νατάλε απέναντι στον Νόυερ δεν μπόρεσε να τον νικήσει

75' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία. Ο Μαρκίζιο μέσα από την περιοχή δεν κατάφερε να σημαδέψει σωστά

71' Ο Μυλλερ στη θέση του Μπόατενγκ

70' Ο Ντι Νατάλε στη θέση του Μπαλοτέλι που έφυγε κουτσαίνοντας από το γήπεδο

67' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία. Ο Μαρκίζιο με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Νόυερ

63' Ο Τιάγκο Μότα στη θέση του Μοντολίβο

62' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ρόις αλλά λίγο ο Μπουφόν και πολύ το δοκάρι στέρησαν από την Γερμανία το 1 - 2

61' Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι

58' Ο Ντιαμάντι στη θέση του Κασσάνο

50' Μεγάλη ευκαιρία για την Γερμανία. Ο Λαμ από εξαιρετική θέση κατάφερε να στείλει τη μπάλα πάνω από την εστία του Μπουφόν

48' Άψυχο σουτ του Ρόις, μπλόκαρε εύκολα ο Μπουφόν

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46' Ο Ρόις στη θέση του Ποντόσλκυ. Και ο Κλόζε αντί του Γκόμεζ

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. Ο Μπαλοτέλι με εκπληκτικό τελείωμα έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Νόυερ. Εξαιρετική ασίστ του Μοντολίβο

35' Μακρινό σουτ του Κεντίρα, έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του ο Μπουφόν

27' Πολύ καλός ρυθμός στο ματς. Το μακρινό πλασέ του Οζίλ, μπλόκαρε ο Μπουφόν

20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. Ο Κασσάνο έκανε τη σέντρα και ο Μπαλοτέλι αμαρκάριστος πήρε τη κεφαλιά και νίκησε τον Νόυερ

18' Ωραίο σουτ του Κασσάνο, έπεσε στη γωνία του ο Νόυερ και μπλόκαρε

18' Ωραία κίνηση του Μοντολίβο αλλά το σουτ του σταμάτησε στον Νόυερ

13' Δυνατό σουτ του Κρόος, ο Μπουφόν έδιωξε

12' Παραλίγο αυτογκόλ. Ο Οζίλ σέντραρε, λάθος εκτίμηση του Μπουφόν που έδιωξε πάνω στον Μπαρτσάλι, με τη μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία των Ιταλών

5' Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Ο Κρόος εκτέλεσε το κόρνερ, το μπέρδεμα στην άμυνα της Ιταλίας προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί ο Χούμμελς αλλά πάνω στη γραμμή ο Πίρλο έσωσε την ομάδα του

Σέντρα στον αγώνα

Γερμανία: Νόυερ, Χούμμελς, Μπαντστούμπερ, Λαμ, Μπόατενγκ (71' Μυλλερ) Κεντίρα, Σβαϊνστάιγκερ, Οζιλ, Κρόος, Ποντόλσκυ (46' Ρόις) Γκόμεζ (46' Κλόζε)

Ιταλία: Μπουφόν, Κιελίνι, Μπαλτσαρέτι, Μπαρτσάλι, Μπονούτσι, Μαρκίζιο,Ντε Ρόσσι, Μοντολίβο (63' Τιάγκο Μότα) Πίρλο, Μπαλοτέλι (70' Ντι Νατάλε)