Παρασκευή 1 Ιουνίου 2012

Τα χθεσινά διεθνή φιλικά

Νίκησαν Ισπανία, Ολλανδία, Σουηδία, Ρουμανία,  Σε καλή κατάσταση έδειξε πως βρίσκεται η κάτοχος του Γιούρο, Ισπανία.
Οι Φούριας Ρόχας επιβλήθηκαν σε χθεσινό φιλικό της Νοτίου Κορέας με 4 - 1., με τον Φερνάντο Τόρρες να πετυχαίνει γκολ, ύστερα από πολύ καιρό με την Εθνική του ομάδα. Ο επιθετικός της Τσέλσυ, άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, ο Κιμ στο 43΄ έφερε το ματς στα ίσα όμως στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αλόνσο 52΄ Καθόρλα 56΄ και Νεγρέδο 80΄ διαμόρφωσαν το τελικό 4 - 1,.

Η Ολλανδία, το νούμερο τρίτο φαβορί για την κατάκτηση του φετινού Γιούρο, επικράτησε της Σλοβενίας με 2 - 0 χάριν σε αυτογκόλ του Σαλάτα στο 7ο λεπτό και τέρμα του Φαν Ντε Φάαρτ στο 75΄ Νίκη πανηγύρισε και η Σουηδία με 3 - 2 απέναντι στην Ισλανδία, ενώ η Ρουμανία κέρδισε με 0 - 1 την Ελβετία