Σάββατο 14 Απριλίου 2012

Το πήρε η Εράνη, νίκησε 4 - 3 στα πέναλτυ την Κυπαρισσία

Το πήρε η Εράνη! Νίκησε 4 - 3 στα πέναλτυ! Ο τελικός είχε δραματική εξέλιξη. Τέσσερα γκολ, δύο δοκάρια δύο αποβολές, ένα χαμένο πέναλτυ και ισοπαλία μετά τα 90 λεπτά και τα 30 της παράτασης. Ετσι ο τίτλος κρίθηκε στα πέναλτυ όπου οι πράσινοι ήταν πιο εύστοχοι και επικράτησαν με 4 - 3,.,  http://athlitikos-omilos-kyparissias.blogspot.com/

120' Τελείωσε και η παράταση. Ολα θα κριθούν στην διαδικασία των πέναλτυ

118' Παραμένει το 1 - 1 και όλα δείχνουν ότι πάμε για τα πέναλτυ

105' Μεγάλη ευκαιρία για την Κυπαρισσία. Σέντρα ο Σούπουλι, ο Κιούτακ βρέθηκε μόνος του απέναντι στο τέρμα αλλά δεν βρήκε καλά τη μπάλα. Στην συνέχεια της φάσης επιχειρεί τελικά το σουτ αλλά διώχνουν οι αμυντικοί της Εράνης

98' Εχασε πέναλτυ η Εράνη! Ο Μανδραπήλιας ανέτρεψε το Μικελάτο και ο Μπλάνας έδωσε το καθαρό πέναλτυ. Ο Μπέλι όμως έπεσε στην δεξιά του γωνία και απόκρουσε το χτύπημα του Κουτσουρέ!

92' Δοκάρι για την Κυπαρισσία στο 92' με χτύπημα φάουλ του Γαργαρώνη

1 - 1 τελικό αποτέλεσμα. Σε λίγα λεπτά ξεκινά η παράταση του συναρπαστικού τελικού!

80' Ενα καλοχτυπημένο φάουλ του Κουτσουρέ, απόκρουσε σε κόρνερ ο Μπέλι

75' Δεύτερη κίτρινη στον Κόλλια, με 10 παίκτες και η Εράνη

61' Στα ίσα φέρνει το ματς η Εράνη. Ο Μικελάτος βρέθηκε μέσα στην περιοχή απέφυγε και τον τερματοφύλακα Μπέλι και πλάσαρε με τη μπάλα να βρίσκει πρώτα στο αριστερό δοκάρι, στην πλάτη του Μπέλι, στο δεξί δοκάρι και να καταλήγει τελικά στα δίχτυα  http://www.epsmes.gr/teams/display_team.php?team_id=8

60' Με 10 παίκτες αγωνίζετια η Κυπαρισσία μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Κουρκουμέλη  http://www.youtube.com/embed/4R7M1IdHquE

54' Σέντρα του Σιγέρη από τα αριστερά, ο Κιούτακ κοντρόλαρε και σούταρε από ευνοϊκή θέση η μπάλα όμως πέρασε ψηλά άουτ

51' Ξαφνικο γυριστο σουτ του Κολλια, η μπάλα όμως πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της Κυπαρισσίας

50' Φάουλ του Λυδιώτη, διωχνουν οι αμυντικοι της Ερανης με τον Μανδραπήλια να κανει το γύρισμα και τον Παναγιωτακόπουλο να κοντρολάρει μέσα στη μικρή περιοχή, αλλά το σουτ του από ελάχιστα μέτρα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά μπλόκαρε ο Αλεξανδρόπουλος.

Με καλές φάσεις ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

45' Ημίχρονο 1 - 0,., Τελείωσε το πρώτο μέρος με την Κυπαρισσία να προηγείται με
1 - 0 χάρη στο γκολ του Παναγιωτακόπουλου στο 32' Μετά το μοιρασμένο πρώτο 20λεπτο, η Κυπαρισσία ήταν καλύτερη στο διάστημα 20 - 35' ενώ η Εράνη ανέβασε την απόδοση της στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου

44' Μεγάλη ευκαιρία για την Εράνη. Ο Γεωργιόπουλος έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Γρηγορακάκης έκανε το πλασέ και ο Μπέλι έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Ανέβηκε μετά το 1 - 0 η Εράνη και ψάχνει την ισοφάριση

41' Ο Κουτσουρές εκτέλεσε ένα κόρνερ, οι αμυντικοί δεν μπόρεσαν να διώξουν και ο Λυμπερόπουλος έπιασε το σουτ, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ

32' Ο Λυδιώτης έκανε την σέντρα - σουτ από πλάγια δεξιά, ο Αλεξανδρόπουλος έκανε λάθος υπολογισμό και ο Παναγιωτακόπουλος που παρακολουθούσε τη φάση με πλασέ πέτυχε το 1 - 0 για την Κυπαρισσία που στα τελευταία λεπτά είχε την υπεροχή

26' Ο Λυδιώτης εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Αλεξανδρόπουλος έδιωξε τη μπάλα, ο Κιούτακ έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Ανδρεόπουλου

21' Ο Κουτσουρές εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Μικελάτος έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

20' Παραμένει το 0 - 0 στον μεγάλο τελικό με το παιχνίδι να πηγαίνει στην δύναμη στα πρώτα λεπτά. Το πάθος κυριαρχεί και μέχρι τώρα δεν έχει γίνει κάποια αξιοσημείωτη φάση

Στο κατάμεστο από 1,000 περίπου φιλάθλους γήπεδο της Κυπαρισσίας, ξεκίνησε ο τελικός του κυπέλλου Μεσσηνίας ανάμεσα στην τοπική Κυπαρισσία και την Εράνη.
Το ματς παρακολουθούν φίλαθλοι και των δύο ομάδων ενώ πριν τη σέντρα έπεσαν και καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο

Διαιτητής του μεγάλου τελικού είναι ο Γιώργος Μπλάνας, με βοηθούς τη Σοφία Αθανασοπούλου και τον Παναγιώτη Σερεμέτη. Τέταρτος διαιτητής είναι