Τετάρτη 28 Μαρτίου 2012

Χωρίς νικητή η αναμέτρηση Μίλαν - Μπαρτσελωνα

Στο μηδέν έμειναν Μίλαν και Μπαρτσελωνα – παρά τις αρκετές ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν για κάποιο γκολ, ειδικά στο α΄ ημίχρονο – στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Champions League. Πλέον τον πρώτο λόγο για πρόκριση έχουν οι Ισπανοί, καθώς θα υποδεχθούν τους Ιταλούς, στον επαναληπτικό αγώνα. Στην άλλη αναμέτρηση που διεξήχθη το βράδυ της Τετάρτης, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εκτός έδρας της Μαρσέιγ με σκορ 2 - 0 κάνοντας ουσιαστικά το καθοριστικό βήμα για πρόκριση στους 4 της διοργάνωσης. Τα τέρματα της αναμέτρησης πέτυχαν οι Γκόμεζ, στο 44ο λεπτό, και Αλάμπα, στο 89ο

Συνοπτικά, στους πρώτους αγώνες για την προημιτελική φάση του Champions League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΑΠΟΕΛ ( Κύπρος ) - Ρεάλ Μαδρίτης ( Ισπανία )  0 - 3
Μπενφίκα ( Πορτογαλία ) -Τσέλσυ ( Αγγλία )  0 - 1
Μαρσέιγ ( Γαλλία ) - Μπάγερν Μονάχου ( Γερμανία ) 0 - 2
Μίλαν ( Ιταλία ) - Μπαρτσελωνα ( Ισπανία ) 0 - 0